Grudzień 16, 2017

O nas

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw powstało w kwietniu 2014 r. 

Główna działalnością stowarzyszenia jest integracja międzypokoleniowa, aktywizacją, działalnością na rzecz społeczności senioralnej. Stowarzyszenie zrealizowało od momentu powstania  szereg projektów edukacyjnych, kulturowych i integracyjnych między innymi:

-Warsztaty z podstaw przedsiębiorczości w ramach projektu „ABC Przedsiębiorczości na Wsi II” w których uczestniczyły 22 osoby. Projekt zrealizowany została na przełomie listopada i grudnia 2014 r.
-Warsztaty z podstaw przedsiębiorczości „ABC Przedsiębiorczości na Wsi III” w 2016 r w którym wzięło udział ok 45 osób.
-Warsztaty dla uczniów z przedszkola w ramach projektu „Wokół nas” zrealizowanego w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wraz z firmą Provident S.A. W warsztatach z przyrody nieożywionej oraz fizyki wzięło udział ponad 220 dzieci przedszkolnych.
-Cykliczne spotkania z nowymi technologiami, między innymi ” Tabletomania” I -III edycja,
-Seminaria z zakresu bezpieczeństwa w internecie w ramach działań wzięło udział około 300 osób.
-Wycieczki integracyjne (okres wakacyjny) w 2016,2017 r. ,w których wzięło udział ok 100 seniorów.
-Kampania ogólnoeuropejska ” Tydzień z Internetem” 2016 – uczestniczyło około 100 osób ( głównie seniorów) .
-Kampania ogólnoeuropejska ” Tydzień z Internetem” 2017 współorganizowana wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego – uczestniczyło ok 100 osób ( głównie seniorów)
Stowarzyszenie podejmuje inne działania ukierunkowane na integrację senioralną.
W śród członków naszego stowarzyszenia znajdują się osoby realizujące inne projekty, głównie dotyczące osób starszych, seniorów.
Są one wolontariuszami w projekcie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenia Miasta w Internecie pn: Polska Cyfrowa Równych Szans.
Członkowie Stowarzyszenie to Mobilni Doradcy, którzy pomagają organizacją pozarządowym w podejmowaniu starań o rozwój w zakresie różnego typu inicjatyw związanych z social mediami, Internetem, doborem sprzętu komputerowego wykorzystywanego w organizacjach.
Jesteśmy członkiem Małopolskiej Sieci Dialogu Obywatelskiego. Aktywnie współpracujemy z Kołami Gospodyń Wiejskich z pobliskich miejscowości.
Członkowie naszego stowarzyszenia uczestniczą cyklicznie w różnego typu kursach i szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje. W/w działania mają wymierne skutki w postaci nawiązywania przyjaźni i znajomości wśród organizacji prężnie działających z całej Polski. Co w dzisiejszych czasach jest nieocenionym kapitałem, który jesteśmy w stanie wykorzystać. Cały czas nasza organizacja się rozwija, również aplikując o różne środki w celu realizacji zadań statutowych a w szczególności związanych z integracją środowisk senioralnych. Członkowie Stowarzyszenia aktywnie działają na rzecz środowisk senioralnych co niejednokrotnie zostało docenione przez organizacje i instytucje krajowe.
pl_PLPolish
en_USEnglish pl_PLPolish